O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

 ZEBRANIE DLA RODZICÓW 12.03.2018 GODZ.16.30. ZAPRASZAMY!!!  KONCERT MUZYCZNY W PRZEDSZKOLU 19.03.2018 GODZ.11.00.

 

 

 

 

 

 Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych .
Termin: od 08.01.2018 godz 8.00 do 02.02.2018 godz 15.00. Składanie deklaracji o kontynuowanie wychowania przedszkolnego.
Termin:12.02.2018, godz.8.00 do 02.03.2018, godz.15.00. Rejestracja kandydatów przystepujacych do naboru – wprowadzenie do systemu wniosków rodziców i dostarczenie podpisanego wniosku do placówki pierwszwego wyboru.
Termin: 22.03.2018, godz.12.00. Publikacja listy kandydatów zakwalifikowanych.
Termin : 23.03.2018, godz.8.00 do 27.03.2018, godz.15.00. Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola/o.przedszkolnego w placówce zakwalifikowania.
Termin: 29.03.2018, godz.13.00. Publikacja listy przyjetych kandydatów.
Szczegółowe informacje dotyczace rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych będą dostępne na stronie https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/szkoly-i-plcowki/rekrutacja-do-szkol-i-placowek/rekrutacja-do-przedszkoli/

 

                         

 

 

O przedszkolu

Przedszkole nr 15 znajduje się przy ul. Bohaterów Monte Cassino 7 na osiedlu " Sławinek".

Jest placówką publiczną prowadzoną przez gminę Lublin.

Przedszkole mieści się w piętrowym budynku, z salami  wyposażonymi w pomoce dydaktyczne i sprzęt potrzebny do rozwoju wychowanków.  Dysponujemy własnym ogrodzonym terenem z wyodrębnionym miejscem na ogródek i plac zabaw ze sprzętem przystosowanym do wieku dzieci ( piaskownica, huśtawki, zjeżdżalnia, pomost drewniany, plastikowy piętrowy domek).Dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy, a także przejażdżki pojazdami i traktorkami.

Nasze Przedszkole posiada własną kuchnię. Przygotowywane przez Panie  smaczne i zdrowe, domowe posiłki (śniadania, drugie śniadania, obiady, podwieczorki)chętnie zjadane są przez dzieci. Dania najbardziej lubiane przez dzieci to: naleśniki, pierogi, dania mięsne, zupy, sałatki i surówki - wszystko  własnego wyrobu.

 

Przedszkole dostępne jest od godz. 6.00 do godz. 17.00 i prowadzi 2 oddziały łączone                                                                                                                             (3-4 latki  oraz 4-i 5 latki).

 

Realizując programy wychowania przedszkolnego zawierające podstawę programową wychowania przedszkolnego, wykorzystujemy zalecane warunki i sposób jej wdrażania - wspieramy samodzielność, kreatywność, ciekawość dzieci, ich umiejętność współdziałania w zabawie        i sytuacjach zadaniowych, sprawności manualne. Rzetelnie przygotowujemy dzieci do podjęcia obowiązku szkolnego.  Na zajęciach logopedycznych dzieci uczą się pięknie mówić, śpiewają i mówią po angielsku. Dbają o prawidłową postawę ciała, tworzą "dzieła" plastyczne, muzykują, bawiąc uczą się szacunku do innych.

 

 

Specyfiką naszego Przedszkola jest rodzinny klimat sprzyjający rozwojowi dziecka, także w wymiarze emocjonalnym.

 

W ciągu całego roku szkolnego dzieci mają okazję przygotowywać i uczestniczyć w wielu imprezach okolicznościowych. Zapraszamy członków Rodziny na występy dzieci.

Każde dziecko ma możliwość wzięcia udziału w konkursach plastycznych, recytatorskich, muzycznych. Tu odbywają się w spotkania teatralne, muzyczne. Uczestniczymy w  wycieczkach, spacerach oraz akcjach charytatywnych.