O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

11.01.2019 KONCERT ARTYSTÓW FILHARMONII LUBELSKIEJ W PRZEDSZKOLU 21.01.2019 ZEBRANIE DLA RODZICÓW OBU GRUP GODZ.17.00.  22.01.2019 KRAKOWSKI TEATR ILUZJI W PRZEDSZKOLU. 23.01.2019 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU- BIEDRONKI 10.00 MOTYLKI 11.00.  BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU  - 28.01.2019 - 9.30 -11.30.

 

 

 

 

 

                      

 

 

O przedszkolu

Przedszkole nr 15 znajduje się przy ul. Bohaterów Monte Cassino 7 na osiedlu " Sławinek".

Jest placówką publiczną prowadzoną przez gminę Lublin.

Przedszkole mieści się w piętrowym budynku, z salami  wyposażonymi w pomoce dydaktyczne i sprzęt potrzebny do rozwoju wychowanków.  Dysponujemy własnym ogrodzonym terenem z wyodrębnionym miejscem na ogródek i plac zabaw ze sprzętem przystosowanym do wieku dzieci ( piaskownica, huśtawki, zjeżdżalnia, pomost drewniany, plastikowy piętrowy domek).Dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy, a także przejażdżki pojazdami i traktorkami.

Nasze Przedszkole posiada własną kuchnię. Przygotowywane przez Panie  smaczne i zdrowe, domowe posiłki (śniadania, drugie śniadania, obiady, podwieczorki)chętnie zjadane są przez dzieci. Dania najbardziej lubiane przez dzieci to: naleśniki, pierogi, dania mięsne, zupy, sałatki i surówki - wszystko  własnego wyrobu.

 

Przedszkole dostępne jest od godz. 6.00 do godz. 17.00 i prowadzi 2 oddziały łączone                                                                                                                             (3-4 latki  oraz 4-i 5 latki).

 

Realizując programy wychowania przedszkolnego zawierające podstawę programową wychowania przedszkolnego, wykorzystujemy zalecane warunki i sposób jej wdrażania - wspieramy samodzielność, kreatywność, ciekawość dzieci, ich umiejętność współdziałania w zabawie        i sytuacjach zadaniowych, sprawności manualne. Rzetelnie przygotowujemy dzieci do podjęcia obowiązku szkolnego.  Na zajęciach logopedycznych dzieci uczą się pięknie mówić, śpiewają i mówią po angielsku. Dbają o prawidłową postawę ciała, tworzą "dzieła" plastyczne, muzykują, bawiąc uczą się szacunku do innych.

 

 

Specyfiką naszego Przedszkola jest rodzinny klimat sprzyjający rozwojowi dziecka, także w wymiarze emocjonalnym.

 

W ciągu całego roku szkolnego dzieci mają okazję przygotowywać i uczestniczyć w wielu imprezach okolicznościowych. Zapraszamy członków Rodziny na występy dzieci.

Każde dziecko ma możliwość wzięcia udziału w konkursach plastycznych, recytatorskich, muzycznych. Tu odbywają się w spotkania teatralne, muzyczne. Uczestniczymy w  wycieczkach, spacerach oraz akcjach charytatywnych.