O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

 ZAPRASZAMY NA NASZĄ NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ https://p15.lublin.eu/

 

REKRUTACJA
HARMONOGRAM czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego obowiązujący w Mieście Lublin na rok szk. 2019/2020, a także terminów składania dokumentów.
1. Składanie wniosku wraz z załącznikami: od 4 marca br., od godz. 8.00 do 15 marca br. do godz. 15.00
2. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 8 kwietnia br. godz. 12.00
3. Potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia: od 8 kwietnia br. od godz. 12.00 do 12 kwietnia br. do godz. 15.00
4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: 15 kwietnia br. godz. 13.00
5. W terminie 7 dniu od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do danego publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej,,
6. Przygotowanie i wydanie odmowy przyjęcia: do 5 dni od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia,
7. Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia: do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia,
8. Rozpatrzenie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia: do 7 dni od dnia złożenia odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do dyrektora.
Rekrutacja uzupełniająca:
9. Składanie wniosku wraz z załącznikami: od 29 maja br. od godz. 8.00 do 7 czerwca br., do godz. 15.00,
10. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 1 lipca br., godz. 12.00,
11. Potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia: od 7 lipca br., godz. 12.00 do 7 lipca br., do godz. 15.00,
12. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: 8 lipca br. o godz. 12.00. 

 

 

 

 

                      

 

 

Szpital Pluszaka

SZPITAL PLUSZAKA

OFERTA EDUKACYJNA

Grupa Ratowniczo – Medyczna MEDICUS przygotowała program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym zwany „szpitalem pluszaka”.

 

Dlaczego Warto? Dziecko w wieku przedszkolnym każdego dnia poznaje coraz dokładniej zasady funkcjonowania otaczającego go świata. Jest to najlepszy okres by nauczyć go prawidłowych odruchów, które wraz z wiekiem ułatwią mu radzenie sobie w różnych sytuacjach.

Program „szpital pluszaka” ma za zadanie zapoznać dzieci z zasadami funkcjonowania służb ratowniczych, postępowania w sytuacji zagrożenia życia oraz wzywania pomocy. Chcemy, by już nigdy, żadne dziecko nie bało się wizyty u lekarza, zastrzyku, albo czyszczenia zębów.

 

Do Kogo jest adresowany? Panel edukacyjny adresowany jest to dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Czas trwania? Zajęcia trwają około 45 minut. Dzięki wielu atrakcjom które mają miejsce w tak krótkim czasie dzieci nie mają okazji na ani chwilę nudy. Uczyć bawiąc - to nasza maksyma.

 

Kto prowadzi zajęcia? Instruktorzy ratownicy medyczni, ubrani w odblaskowe, świecące ubrania, mają za zadanie oswoić dzieci z widokiem ratowników, tak by w razie interwencji podczas nagłego zdarzenia przywoływane wspomnienia wywoływały pozytywne emocje zamiast strachu.

 

Co jest omawiane w ramach zajęć?

 

Realistyczne, zabawkowe modele karetek z możliwością zajrzenia do środka, wydające dźwięki i mrugające odzwierciedlają stan faktyczny, umożliwiają zapoznanie się z ambulansem, oraz prawidłowym postępowaniem gdy go zobaczymy.

Plansze edukacyjne i gra skojarzeń pozwalają na jeszcze efektywniejszą naukę numerów alarmowych oraz informacji, które powinniśmy przekazać dyspozytorowi. Poruszane są również aspekty bezpieczeństwa - najważniejszej rzeczy na miejscu każdego wypadku.

Ratownikom towarzyszy wielki Miś, na którym uczestnicy mogą przećwiczyć wszystkie badania wykonywane w gabinecie lekarskim, by już nigdy dzieci w trakcie wizyty u lekarza nie odczuwały strachu. Do dyspozycji jest cała torba zabawkowych narzędzi medycznych oraz te prawdziwe - realistyczne.

Kolejną atrakcją, jest fantom dziecka, na którym każdy z uczestników może przećwiczyć udrażnianie dróg oddechowych.

Cena? Cena jest zależna od ilości dzieci biorących udział w zajęciach. Nie przekracza jednak wartości kilku złotych.

Z poważaniem,

 

JACEK GRYBALOW

Grupa Ratowniczo-Medyczna „Medicus”

e-mail:ratownicy@grupamedicus.pl