O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

11.01.2019 KONCERT ARTYSTÓW FILHARMONII LUBELSKIEJ W PRZEDSZKOLU 21.01.2019 ZEBRANIE DLA RODZICÓW OBU GRUP GODZ.17.00.  22.01.2019 KRAKOWSKI TEATR ILUZJI W PRZEDSZKOLU. 23.01.2019 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU- BIEDRONKI 10.00 MOTYLKI 11.00.  BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU  - 28.01.2019 - 9.30 -11.30.

 

 

 

 

 

                      

 

 

BEZPIECZNY ZWIERZ

27 listopada nasze przedszkolaki z grupy Motylków wzięły udział w wydarzeniu edukacyjnym pt. ,,BEZPIECZNY ZWIERZ”, które odbyło się w Parku Naukowo-Technologicznym. Głównym celem wydarzenia było zwiększenie świadomości uczniów na temat poszanowania praw zwierząt, bezpieczeństwa ludzi i zwierząt we wzajemnych interakcjach oraz ponoszenia odpowiedzialności za posiadane zwierzęta. Na spotkaniu z przedstawicielami Fundacji EX LEGE i osobami które zaadoptowały źle traktowane zwierzęta oraz z ich psami, dzieci i uczniowie szkół dowiedzieli się, w jaki sposób należy opiekować się tymi zwierzętami. Od Policjantów dzieci dowiedziały się, jak odczytywać sygnały przesyłane przez psy oraz w jaki sposób chronić się przed czworonogami w razie ataku. Dziewczynki i chłopcy obejrzeli również specjalistyczny sprzęt używany do odławiania np. błąkających się lub zaniedbanych psów, który zaprezentowali pracownicy Straży Miejskiej, a dokładniej Eko-Patrolu. Uczniowie i dzieci oglądali również wystawę fotograficzną prezentującą zwierzęta. Całe wydarzenie umiliły występy artystyczne dzieci - w tym naszych przedszkolaków /Nina K., Kornelia B. i Emilka T. /.Organizatorem konkursu plastycznego „BEZPIECZNY ZWIERZ ” była Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Projekt był zrealizowany dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego 2018 Miasta Lublin. Dzieci i młodzież z lubelskich przedszkoli i szkół zaprezentowały prace plastyczne . Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć zwierzaki widziane oczami młodych Lublinian i zagłosować poprzez kliknięcie „lubię to” pod zdjęciem pracy konkursowej. Dzieci z naszego przedszkola zajęły I miejsce /Lena Ł. i II / Hania D./miejsce w kategorii wiekowej 5-6-latki oraz otrzymały dyplomy i nagrody za udział.

  • Więcej