O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

11.01.2019 KONCERT ARTYSTÓW FILHARMONII LUBELSKIEJ W PRZEDSZKOLU 21.01.2019 ZEBRANIE DLA RODZICÓW OBU GRUP GODZ.17.00.  22.01.2019 KRAKOWSKI TEATR ILUZJI W PRZEDSZKOLU. 23.01.2019 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU- BIEDRONKI 10.00 MOTYLKI 11.00.  BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU  - 28.01.2019 - 9.30 -11.30.

 

 

 

 

 

                      

 

 

,,CHCĄ BYĆ SPRAWNI I BEZPIECZNI NASI MALI PODOPIECZNI” 2018

Przedszkole nr 5 w Lublinie zaprosiło nasze przedszkolaki do udziału w turnieju pod hasłem ,,Chcą być sprawni i bezpieczni nasi mali podopieczni” w ramach projektu edukacyjnego ,,Bezpieczny przedszkolak”. Partnerami turnieju byli : Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i zarządzania Kryzysowego UM Lublin, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Żandarmeria Wojskowa, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie oraz WORD. Turniej odbył się 14.06.2018 o godz.10.00 w budynku przedszkola ze względu na niesprzyjającą aurę. W turnieju wzięło udział 10 przedszkoli, w tym nasze Motylki. W części sportowej uczestniczyło 5 dzieci a w quizie o bezpieczeństwie 3. Był też zorganizowany przegląd plastyczny ,, Zwycięstwa biało-czerwonych”w którym uczestniczyło 2 dzieci. Celem turnieju było przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń, kształtowanie gotowości niesienia pomocy poszkodowanym, kształtowanie postaw zgodnych z etyka ekologiczną, propagowanie różnych dyscyplin sportowych.`Drużyna z naszego przedszkola spisała się znakomicie. Zdobyliśmy medale i puchar dla przedszkola. Każde dziecko otrzymało też drobne upominki. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki, karetkę i wóz policyjny od środka. Dziękujemy za miłe chwile i znakomitą zabawę!!!