O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

11.01.2019 KONCERT ARTYSTÓW FILHARMONII LUBELSKIEJ W PRZEDSZKOLU 21.01.2019 ZEBRANIE DLA RODZICÓW OBU GRUP GODZ.17.00.  22.01.2019 KRAKOWSKI TEATR ILUZJI W PRZEDSZKOLU. 23.01.2019 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU- BIEDRONKI 10.00 MOTYLKI 11.00.  BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU  - 28.01.2019 - 9.30 -11.30.

 

 

 

 

 

                      

 

 

JEDZIEMY DO CENTRUM KONGRESOWEGO NA TEATRZYK ,,KAROLCIA"

28.05.2018 dzieci z naszego Przedszkola pojechały autokarem do Centrum Kongresowego na spektakl ,,KAROLCIA” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Karolcia to mała dziewczynka, która mieszka z mamą, tatą i ciotką. Pewnego dnia, podczas przeprowadzki do nowego mieszkania, znajduje w szparze podłogi niebieski koralik. Teatr zaprosił dzieciaki z naszego przedszkola na spektakl znanej powieści Marii Krüger ,,Karolcia”.W spektaklu wzięło udział pięcioro aktorów. Wcielali się w najdziwniejsze postaci: Karolci, jej przyjaciela Piotra, mamy, taty, złej czarownicy Filomeny, woźnego magistratu, prezydenta miasta a nawet lwy – ku olbrzymiej uciesze młodej widowni, która tak się dała wciągnąć w przygody dziewczynki, że czasem aktorzy musieli wykazać sporo odporności, żeby zapanować nad widzami. Nic dziwnego, przecież Karolcia jest dziewczynką bardzo miłą, rezolutną i towarzyską. Tymczasem na jej piękny niebieski koralik, który spełnia życzenia, poluje wstrętna czarownica Filomena. Pragnie ona zamienić wspaniały ogród, w którym bawią się dzieci w plac budowy. Co gorsza ma na nim powstać restauracja. A co najgorsze – Filomena planuje w niej częstować mieszkańców miasteczka trującymi potrawami. Otruć próbuje nawet sympatycznego pana prezydenta. Jak więc nie przeżywać błyskawicznych i niebezpiecznych wydarzeń? Dzieci nie mogły się powstrzymać od komentarzy, westchnień, śmiechów i okrzyków grozy. I braw, którymi naprawdę bardzo często nagradzały aktorów. W pewniej chwili okazało się, że koralik jest coraz bledszy, jego moc zaczęła się wyczerpywać. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.