O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

 13.12.2018 ,,HERKULES" -WYJAZD DO CENTRUM KONGRESOWEGO NA SPEKTAKL MUZYCZNY. 17.12.2018,, PIERWSZA POMOC". 19.12.2018 ,,JASEŁKA" W MOTYLKACH 11.00 ZAPRASZAMY

 

 

 

 

 

                      

 

 

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY QUIZ WIEDZY O POLSCE

14.11.2018 w Przedszkolu nr 43 odbył się,, Międzyprzedszkolny quiz wiedzy o Polsce". Przedstawiciele naszych przedszkolaków z grupy Motylków wzięłi w nim udział. Dzieci aktywnie wykonywały stawiane im zadania ( zagadki, krzyżówki, puzzle itp.), zgodnie współdziałały w zespole, przestrzegały reguł konkursu, dzieliły się swoją wiedzą z innymi na temat kraju ojczystego Polski, wiedziały, jakiej są narodowości, że mieszkają w Polsce, a stolicą Polski jest Warszawa, nazywały godło i flagę państwową, rozpoznawały i śpiewały hymn państwowy, rozpoznawały sławnych Polaków i znały ich zasługi dla kraju, rozpoznawały i nazywały symbole narodowe oraz herby wybranych miast Polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a cała grupa otrzymała piękne puzzle o Polsce. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia Paniom nauczycielkom z Przedszkola 43, które przygotowały ten quiz.