O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

11.01.2019 KONCERT ARTYSTÓW FILHARMONII LUBELSKIEJ W PRZEDSZKOLU 21.01.2019 ZEBRANIE DLA RODZICÓW OBU GRUP GODZ.17.00.  22.01.2019 KRAKOWSKI TEATR ILUZJI W PRZEDSZKOLU. 23.01.2019 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU- BIEDRONKI 10.00 MOTYLKI 11.00.  BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU  - 28.01.2019 - 9.30 -11.30.

 

 

 

 

 

                      

 

 

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY QUIZ WIEDZY O POLSCE

14.11.2018 w Przedszkolu nr 43 odbył się,, Międzyprzedszkolny quiz wiedzy o Polsce". Przedstawiciele naszych przedszkolaków z grupy Motylków wzięłi w nim udział. Dzieci aktywnie wykonywały stawiane im zadania ( zagadki, krzyżówki, puzzle itp.), zgodnie współdziałały w zespole, przestrzegały reguł konkursu, dzieliły się swoją wiedzą z innymi na temat kraju ojczystego Polski, wiedziały, jakiej są narodowości, że mieszkają w Polsce, a stolicą Polski jest Warszawa, nazywały godło i flagę państwową, rozpoznawały i śpiewały hymn państwowy, rozpoznawały sławnych Polaków i znały ich zasługi dla kraju, rozpoznawały i nazywały symbole narodowe oraz herby wybranych miast Polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a cała grupa otrzymała piękne puzzle o Polsce. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia Paniom nauczycielkom z Przedszkola 43, które przygotowały ten quiz.