O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

26.11.2018 KONCERT O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ W PRZEDSZKOLU. 27.11.2018 WYJAZD MOTYLKÓW DO CENTRUM TECHNOLOGICZNEGO NA WYDARZENIE ,,BEZPIECZNY ZWIERZ". 6.12 2018 MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU. 13.12.2018 ,,HERKULES' -WYJAZD DO CENTRUM KONGRESOWEGO NA SPEKTAKL MUZYCZNY. 17.12.2018 PIERWSZA POMOC.

 

 

 

 

 

                      

 

 

W MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

  Biedronki /maluszki/ wybrały się dziś busem na wycieczkę po Muzeum Wsi Lubelskiej z przewodnikiem. Muzeum jest malowniczo położone w dolinie rzeki Czechówki. To jeden z największych skansenów w Polsce.  W sposób kompleksowy gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki.  Z życiem dawnej wsi dzieci mogły  się zetknąć zwiedzając m.in. wiatrak z Zygmuntowa i XVIII-wieczny dwór z Żyrzyna (z wnętrzem poświęconym średniozamożnemu ziemiaństwu) otoczony malowniczym ogrodem, dom garncarza, kuźnię kowala i inne chaty z dawnych czasów. Niewątpliwą atrakcją lubelskiego skansenu była część miasteczkowa, będąca modelem prowincjonalnego miasteczka z lat 30. XX wieku. Dzieci zwiedzając miasteczko miały okazję zobaczyć ekspozycje m.in. zakładu fryzjerskiego, sklepu żelaznego, kuchni żydowskiej, poczty, domu burmistrza oraz warsztatów – kołodzieja, szewca i cholewkarza. Odwiedzając kolejne obiekty można było  odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu, a wizyta w Muzeum stała się okazją do spotkania z przeszłością. Mimo, iż zwiedzanie trwało 1,5 godziny to dzieci spisały się znakomicie. Były bardzo zainteresowane i wytrwale przemierzały szlak wycieczki. Na pewno w przyszłym roku tu jeszcze przyjedziemy, bo wiele jeszcze jest do obejrzenia!