O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

 13.12.2018 ,,HERKULES" -WYJAZD DO CENTRUM KONGRESOWEGO NA SPEKTAKL MUZYCZNY. 17.12.2018,, PIERWSZA POMOC". 19.12.2018 ,,JASEŁKA" W MOTYLKACH 11.00 ZAPRASZAMY

 

 

 

 

 

                      

 

 

WARSZTATY EDUKACYJNE ,, FINANSOWY ELEMENTARZ

Warto, aby każde dziecko, już od początku edukacji przedszkolnej, było etapami przygotowywane do zrozumienia i poznania świata finansów.
Fundacja Banku Millennium we współpracy z Fundacją Verba postanowiła wyjść naprzeciw tej potrzebie i zorganizować, w ramach projektu „Finansowy elementarz”, cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych. W trakcie spotkań w przedszkolach animatorki starają się wyjaśnić najmłodszym naturę pieniądza oraz zasady oszczędzania, które ułatwią im start w dorosłe życie, tak aby w przyszłości rozsądnie dysponowały swoimi wydatkami. Ponadto warsztaty promują postawę otwartości, charytatywności, aktywności i kreatywności.
Dzieci z obu grup naszego przedszkola wzięły udział w takich warsztatach 6.06.2018 .

Główne cele projektu
1. Odpowiedź na pytanie skąd się wzięły pieniądze i do czego są potrzebne
2. Przybliżenie pojęcia wartości pieniądza
3. Kształtowanie świadomości różnych form pieniądza
4. Kształtowanie nawyku oszczędzania i planowania
5. Uświadomienie dzieciom różnicy pomiędzy potrzebą a zachcianką
6. Podejmowanie decyzji zakupowych