O nas

Jesteśmy publicznym przedszkolem.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony ponownie Smile.

Nasze przedszkole

„Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem. To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy ... Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad...”
doc. dr Maria Kielar

 

 

Przedszkole mieści się przy ul. Boh. Monte Cassino 7 na osiedlu "Sławinek" w domku jednorodzinnym. Posiadamy dwa oddziały przedszkolne i własny plac zabaw.

Nadchodzące wydarzenia

11.01.2019 KONCERT ARTYSTÓW FILHARMONII LUBELSKIEJ W PRZEDSZKOLU 21.01.2019 ZEBRANIE DLA RODZICÓW OBU GRUP GODZ.17.00.  22.01.2019 KRAKOWSKI TEATR ILUZJI W PRZEDSZKOLU. 23.01.2019 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU- BIEDRONKI 10.00 MOTYLKI 11.00.  BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU  - 28.01.2019 - 9.30 -11.30.

 

 

 

 

 

                      

 

 

XIV Festiwal Piosenki Dziecięcej i Tańca w Lublinie "RYTM i MELODIA"

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Tańca w Lublinie "Rytm i Melodia" organizowany jest przez Centrum Rozwoju Dziecka od 1999 roku. Jest to impreza muzyczna skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym: W Festiwalu biorą udział wszystkie lubelskie przedszkola, które przygotowują swoich podopiecznych do wykonania ulubionej piosenki oraz tańca przed publicznością. Dzieci są wykonawcami natomiast na widowni zasiadają goście małych piosenkarzy, czyli całe rodziny.

Główną ideą Festiwalu jest stworzenie uzdolnionym muzycznie dzieciom szansy pierwszego kontaktu ze sceną oraz zwrócenie na nie uwagi osób odpowiedzialnych za edukację artystyczną. Dzieci mają naturalną potrzebę popisywania się i czynią to z ogromną radością. Festiwal stwarza im możliwość zaprezentowania tego, czego już się nauczyły w przedszkolu a trzeba przyznać, że śpiewają i tańczą pięknie z prawdziwą naturalną, charakterystyczną dla swojego wieku ekspresją. Festiwal ma charakter przeglądu, pozbawiony jest elementu współzawodnictwa, dlatego jest dla dzieci niezwykle przyjemną przygodą muzyczną, która na pewno zaprocentuje w następnych latach.
Z naszego przedszkola w tym roku w Festiwalu udział wzięły : Zuzanna K., Amelia S., Wiktoria N., Hubert B., oraz Martyna T. Dzieci były przygotowywane do Festiwalu przez p. Magdalenę Zajączkowską.
Festiwal jest widoczny w lubelskich mediach, co roku dziennikarze poświęcają sporo uwagi zmaganiom ze sceną małych artystów. Co roku patronat honorowy nad festiwalem obejmuje Prezydent Miasta Lublin a patronat medialny Telewizja Internetowa ITTV (transmisja na żywo), Radio Lublin i Kurier Lubelski.

Jest to jedyna w Lublinie o tak dużym zasięgu impreza muzyczna skierowana do najmłodszych i tak chętnie oglądana przez ich rodziców.
autor: Magdalena Zajączkowska